Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту

УВАГА!!!

Рекомендації щодо вжиття організаційних заходів із недопущення небажаного доступу до освітніх реєстрів і баз даних

Впродовж останнього часу на територіях, де провадиться збройна агресія Російської Федерації, з боку окупантів посилилась увага до сфери освіти. Вони намагаються запустити освітній процес за російськими навчальними програмами, освітяни є серед загиблих цивільних.

У зв’язку із цим дуже важливо унеможливити доступ ворога до освітніх реєстрів і баз даних, національних і локальних, в першу чергу різноманітних приватних освітніх інформаційних систем та інформаційних ресурсів, які продовжують функціонувати і містять персональну інформацію про здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та непедагогічних працівників закладів освіти, зазначають особливості соціального статусу учасників освітнього процесу.

Рекомендуємо застосувати наступні заходи для превенції згаданих ризиків.

Локальні освітні реєстри, бази даних та копії державних реєстрів мають бути переміщені в безпечне місце/середовище на вільних територіях, якщо ж вони зберігаються на окупованих та сусідніх до них територіях, вони мають бути знищені.

Програмне забезпечення, що функціонує на робочих комп’ютерах освітян, може автоматично зберігати документи та дані на цих комп’ютерах. Освітні персональні дані/програмне забезпечення, при небезпеці опинитися в руках ворога, мають бути заздалегідь видалені.

Необхідно забезпечити застосування механізму превентивного відключення з боку технічних адміністраторів, власників, операторів національних та локальних, державних та приватних освітніх інформаційних систем та освітніх інформаційних ресурсів доступу для користувачів на окупованих територіях до «чутливої» інформації.

Алгоритм заповнення в ПАК «АІКОМ» індивідуальних карток обліку Учнів та педагогічних працівників

Заклади онлайн

Кількість ЗЗСО: 415