Питання та відповіді

  Програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ) – електронна система управління освітою зі збору, зберігання, управління, використання даних у сфері освіти, що дає змогу приймати обґрунтовані та ефективні управлінські рішення. Дана система генерує статистику в межах системи освіти, забезпечує її моніторинг завдяки розширеним функціональним можливостям.

  АІКОМ було розроблено в рамках гранту Світового банку для проекту «Зміцнення науково-обґрунтованої розробки державної політики на основі освітньої статистики та аналітики» і впроваджується Державною науковою установою «Інститут освітньої аналітики» (ДНУ «ІОА») за підтримки Міністерства освіти і науки України.

  Заклад освіти звертається до органу управління освітою з проханням надати доступ на портал AIKOM. Відповідальна особа в органі управлінні освітою створює доступ для адміністратора закладу освіти на портал AIKOM. Система AIKOM автоматично генерує права доступу та надсилає на вказану електронну пошту адміністратора закладу освіти. Відповідальна особа в закладі (адміністратор), отримавши права доступу, авторизується в системі і розпочинає роботу згідно інструкцій, які розміщені на порталі.

  Портал AIKOM та функціонал який він містить – є безкоштовним для використовування освітнім управлінцям, вчителям, батькам, учням.

  Документи в електронному журналі формуються автоматично.

  Є доступ до всіх документів та журналів без виключення.

  Доступ має та людини котра відноситься до закладу освіти з відповідними правами доступу.